Historie MFJP

Na dosavadních ročnících Mezinárodního festivalu jazzového piana vystoupili tito pianisté:

1996                   

Jan Knop (CZ)

Joachim Kühn (DE)

Aziza Mustafa-Zadeh (AZ/DE)

 

1997

Karel Růžička (CZ)

Antoine Hervé (FR)

Michael Alperin (RU)

Milan Svoboda (CZ)

Aki Takase (JP)

Jasper van´t Hof (NL)

 

1998                   

Heribert Kohlich (AT)

Leszek Mozdzer (PL)

Hal Galper (US)

 

1999

Peter Breiner (SK)

Alex von Schlippenbach (DE)

Manuel Rocheman (FR)

Emil Viklický (CZ)

Artur Dutkiewicz (PL)

Chano Dominguez (ES)

 

2000

Zsolt Kaltenecker (HU)

Daniel Kramer (RU)

Bobo Stenson (SE)

Helge Lien (NO)

Irene Schweizer (CH)

Wlodzimierz Nahorny (PL)

Iiro Rantala (FI)

Rachel Z (US)

Maurice El Medioni (FR)

D.D.Jackson (CA)

 

2001                   

Hans Lüdemann (DE)

Harry Tavitian (RO)

Antoni Dončev (BG)

Dainius Pulauskas (LT)

Piotr Wyleżoł (PL)

Pavel Wlosok (CZ)

Patrick Muller (CH)

Iro Haarla (FI)

Vjačeslav Ganelin (IL)

 

2002                   

Lena Ledoff (RU/PL)

Zdeněk Král (CZ)

Abdullah Ibrahim (ZA)

Mark Aanderud (MX)

Charles Gayle (US)

Gabriel Jonáš (SK)

Tőnu Naissoo (EE)

Adam Makowicz (PL/US)

John Taylor (GB)

 

2003   

Ján Hajnal (SK)

Véronique Bizet (BE)

Mateusz Kolakowski (PL)

Vojtěch Eckert (CZ)

Chris Chalfant (US)

Alexis Pope (GB)

Jürgen Friedrich (DE)

Christian Wallumroed (NO)

George Gruntz (CH)

 

2004                   

Ondrej Krajňák (SK)

Jens Thomas (DE)

Franck Amsallem (FR)

Thomas Walbum (DK)

Jarmo Savolainen (FI)

Susanne Lindeborg (SE)

Krzysztof Herdzin (PL)

Viktors Ritovs (LT)

Ramon Valle (CU/NL)

 

2005                   

Marcin Masecki (PL)

Fritz Pauer (AT)

Mike del Ferro (NL)

Aleksi Toumarila (FI)

Ole J. Storli (NO/DK)

Janos Nagy (HU)

Takis Farzis (GR)

Weber Iago (BR)

Ondřej Kabrna (CZ)

Didier Squiban (FR)

Elias Meiri (IL)

 

2006                   

Michal Tokaj (PL)

Sylvie Courvoisier (CH)

Ivan Paduart (BE)

Vojtěch Procházka (CZ)

Glauco Venier (IT)

Baptiste Trotignon (FR)

Matej Benko (SK/CZ)

Daniel Szabó (HU)

Judy Lewis (IL)

 

2007   

Pavol Bodnár (SK)

Péter Rozsnyói (HU)

Kryštof Marek (CZ)

Mircea Tiberian (RO)

Pawel Kaczmarczyk (PL)

Eric Legnini (BE)

Peter Ponger (AT)

Olivia Trummer (DE)

Shai Maestro (IL)

 

2008   

Klaudius Kováč (SK)

Stefan Gasieneic (PL)

Bojan Zulfikarpasic (XS/FR)

Zdeněk Zdeněk (CZ)

Kálmán Oláh (HU)

Jean-Marie Machado (FR)

Sabin Todorov (BG/BE)

Myra Melford (US)

Yaron Herman (IL/FR)

 

2009                   

Dezsö Oláh (HU)

Marc Perrenoud (CH)

Mario Canonge (F-MARTINIQUE)

Luboš Šrámek (SK)

Maral Yakshieva (TM/RU)

Martin Tingvall (SE/DE)

Vít Křišťan (CZ)

Matthew Shipp (US)

Pawel Tomaszewski (PL)

 

2010                   

Kelvin Sholar (US)

Veryan Weston (GB)

Omri Mor (IL)

Yannick Delez (CH)

Fred Wilbaux (BE)

Chris Jarrett (US/DE)

Michal Nejtek (CZ)

František Janoska (SK)

Vladyslav "Adzik" Sendecki (PL/DE)

 

2011   

Michel Reis (LU)

Christoph Stiefel (CH)

Anat Fort (IL)

David Helbock (AT)

Robert Lakatos (HU)

Lynne Arriale (US)

Takana Miyamoto (JP)

Piotr Orzechowski (PL)

Wajdi Chérif (TN)

 

2012   

Larry Porter (US)

Nitai Hershkovits (IL)

Marialy Pacheco (CU/AU)

Philippe Baden Powell (BR)

Shahin Novrasli (AZ)

Joanna Duda (PL)

Soo Cho (KR)

Marc Mangen (LU)

Satako Fujii (JP)

 

2013   

Jiří Levíček (CZ)

Tomáš Gajlík (SK)

Dominik Wania (PL)

Louis Rastig (DE)

Roberta Piket (US)

Omer Klein (IL)

Philip Rist (AT)

Naoko Sakata (JP)

Lucian Ban (RO)

 

2014   

Toshiko Akyioshi (JP/US)

Kaja Draksler (SI)

David Pena Dorantes (ES)

Tomáš Jochman (SK/CZ)

Dimitar Bodurov (BG/NL)

Julia Siedl (AT)

Ari Erev (IL)

Soren Bebe (DK)

Slawek Jaskulke (PL)

 

2015

Jacky Terrasson (FR/US)

Pavel Morochovič (SK)

Leo Tardin (CH)

Martin Reiter (AT)

Matija Dedić (HR)

Pavla Schönová (CZ)

Marco Mezquida (ES)

Marc Schmolling (DE)

Kuba Płużek (PL)

 

2016   

George Cables (US)

Kristián Oláh (HU)

Lorenz Kellhuber (DE)

Valér Miko (SK)

Filipe Raposo (PT)

Michal Šupák (CZ)

Gadi Stern (IL)

Frederico Lechner (AR/ES)

Kuba Cichocki (PL)

 

2017   

Marc Cary (US)

Zdeněk Urbanovský (CZ)

Guy Mintus (IL)

Alessandro Lanzoni (IT)

Dan Tepfer (US)

Lukasz Ojdana (PL)

Martin Joey Dine (FR)

Ignasi Terraza (ES)

Tuomas A. Turunen (SF)

 

2018  

Kenny Barron (US)

Petr Ožana (CZ)

Tarek Yamani (LB/US)

Wolfgang Seligo (AT)

Katarzyna Pietrzko (PL)

KIrke Karja (EE)

Dominic J Marshall (GB/NL)

Arik Strauss (IL/DE)

 

2019

Larry Willis (US)